Ewa Bresińska-Krawiec – była zawodniczka, trenerka I klasy w kajakarstwie w KS Warta Poznań, nauczyciel mianowany w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, doktor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca. Prywatnie mężatka, mama Wiktorii.
W latach 1997-2009 zawodniczka KS Warta Poznań; 19-krotna medalistka Mistrzostw Polski w kajakarstwie w różnych kategoriach wiekowych; była również reprezentantką kraju na arenie międzynarodowej.
W 1997 roku na przystań kajakową przyprowadził ją Tata. Pierwszymi trenerami byli Aleksander Cołta i Andrzej Królikowski. Następnie Ryszard Oborski i Dariusz Bresiński, w ostatnim roku Piotr Lewandowicz a podczas zgrupowań także Tomasz Kryk.
Pierwszy medal Mistrzostw Polski Młodzików zdobyła w 2000 roku w K2 z Eweliną Wojnarowską.
W kategorii wiekowej juniorek największym sukcesem było 4. miejsce w konkurencjach: K2 i K4 500m na Pucharze Świata Juniorów (2003).
W kategorii seniorek największym sukcesem było Mistrzostwo Polski w konkurencji K2 (2006, 2009).
Była również medalistką Mistrzostw Świata, Europy i Polski w smoczych łodziach.
W latach 1999-2005 uczennica Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu.
Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego (2005), w latach 2005-2010 studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.
W czasie trwania studiów ukończyła kurs ratownika WOPR, kurs instruktora pływania oraz kulturystyki.
Jest absolwentką kierunku wychowanie fizyczne, specjalność trenerska (2010) oraz Wyższej Szkoł y Logistyki w Poznaniu-kierunek zarządzanie (2011).
W roku 2010 Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu przyznała jej złoty medal im. Bronisława Szwarca za wybitne osiągnięcia sportowe.
Pracę w charakterze trenerki rozpoczęła w 2009 roku w sekcji kajakowej KS Warta Poznań, a od 2010 roku jest nauczycielem-trenerem w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu.
Równocześnie, w 2010 roku podjęła studia doktoranckie w zakresie nauk o kulturze fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, które ukończyła w 2014 roku.
Od roku 2010 współpracuje z Zakładem Teorii Sportu, w którym w czasie studiów doktoranckich przygotowała, a w 2016 roku obroniła rozprawę doktorską pt. „Wpływ treningu na prototypowym ergometrze kanadyjkowym na wybrane wskaźniki przygotowania fizycznego i wynik sportowy.”
Bierze aktywny udział w konferencjach naukowych. Jest autorką 12 publikacji dotyczących kajakarstwa. Bierze również czynny udział w realizacji grantów, w ramach których zawodnicy mają zapewnione badania wydolnościowe oraz biochemiczne. Prowadzi wykłady dla studentów.
W latach 2010-2012 była trenerką współpracującą w indywidualnym programie przygotowań Londyn 2012 Anety Koniecznej – trzykrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich, która podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie zajęła 4 miejsce w konkurencji K4 500m.
Na co dzień grupę kanadyjkarzy i kanadyjkarek w KS Warta Poznań prowadzi z Dariuszem Bresińskim, bezpośrednio jest odpowiedzialna za szkolenie grupy młodzików i juniorów.
W latach 2009-2017 jej wychowankowie zdobyli łącznie zdobyli 12 medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata oraz 131 medali mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych.
W roku 2017 ukończyła Kurs Trenera I klasy w kajakarstwie.
Za swoją pracę trenerską była wielokrotnie nagradzana:
- Odznaka honorowa Wielkopolskiego Związku Kajakowego za zasługi wniesione
w rozwój wielkopolskiego kajakarstwa (Legitymacja WZKaj nr 57/2013). - Nagroda dla najlepszego trenera w kajakarstwie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wielkopolsce (2014).
- Wyróżnienie Wielkopolskiego Związku Kajakowego za osiągnięcia trenerskie na arenie międzynarodowej w sporcie juniorskim (2014-2017).
- Nagroda Prezydenta Miasta Poznania za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej (2015).
- Wyróżnienie Komisji Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Konkursie Trenerka Roku za osiągnięcia szkoleniowe 2015 (2016).
- Srebrny medal za zasługi dla Polskiego Kajakarstwa (2016).
- Pięciokrotnie nagrodzona przez Dyrektora Szkoły za całokształt pracy dydaktycznej i wychowawczej na rzecz uczniów Szkoły oraz wzorowe wypełnianie obowiązków trenerskich.
Czas wolny poświęca na wykłady i propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i w gimnazjum. Udziela się jako wolontariusz przy organizacji zawodów i rankingów dla dzieci i młodzików.
Uważa, że to właśnie przez sport kształtujemy charakter, przede wszystkim takie cechy jak: sumienność, wytrwałość, szacunek dla ciężkiej pracy, pokonywanie własnych słabości oraz przeświadczenie, że nie ma rzeczy niemożliwych.