Planowany termin rozpoczęcia szkolenia to 3 października 2019 r. o godzinie 10:00. Kurs będzie składał się z 2 zjazdów po 4 dni każdy (czwartek – niedziela). Pierwszy zjazd odbędzie się od 3 do 6 października 2019 r. Drugi zjazd będzie kończyć się egzaminem i odbędzie się w terminie 7-10 listopada. Szkolenie będzie odbywać się w Opolu, dokładny adres pierwszych zajęć podamy w terminie późniejszym. Koszt udziału w kursie to 1500 zł. Maksymalna liczba uczestników to 20 osób. Minimalna liczba uczestników to 10 osób, a aktualnie jest już zapisanych 12 osób.
Moderatorem kursu będzie trener klasy mistrzowskiej prof. AJP. dr hab. Tadeusz Rynkiewicz Zgłoszenia proszę kierować na adres e‑mail: sportkurs@gmail.com w treści zgłoszenia należy podać:
Imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, wykształcenie, doświadczenie w zakresie kajakarstwa.
Wymagania stawiane kandydatom:
Kandydat powinien posiadać umiejętność pływania oraz umiejętność wiosłowania w kajakach lub kanadyjkach wyczynowych opanowaną w stopniu podstawowym.
Uznawalność uprzednio uzyskanych kwalifikacji:
Kwalifikacje formalne związane z wykształceniem wyższym w zakresie wychowania fizycznego, turystyki i rekreacji lub rehabilitacji ruchowej będą uznawane w zakresie adekwatnym do zawartego w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.
Kwalifikacje cząstkowe uzyskane na kursach instruktora rekreacji ruchowej w zakresie kajakarstwa będą uznawane na podstawie przedstawionego świadectwa ukończenia kursu.
Ukończenie kursu wymaga:
Wykazania się praktyczną umiejętnością wiosłowania w kajaku lub kanadyjce wyczynowej;
Wykazania się praktyczną umiejętnością samodzielnego prowadzenia zajęć treningowych z kajakarzami;
Wykazania się odpowiednią wiedzą na egzaminie składanym przed Komisją egzaminacyjną.
Komisja egzaminacyjna jest powoływana przez Organizatora kursu w porozumieniu z Polskim Związkiem Kajakowym. W skład Komisji wchodzą:
Specjalista w zakresie teorii i metodyki treningu sportowego w kajakarstwie – trener posiadający kwalifikacje I klasy trenerskiej lub wyższe;
Specjalista w zakresie teorii i metodyki sportu – posiadający stopień naukowy doktora lub wyższy;
Upoważniony Przedstawiciel Polskiego Związku Kajakowego posiadający kwalifikacje trenerskie I klasy lub wyższej.
Zadaniem Komisji egzaminacyjnej jest:
Ocena umiejętności praktycznych związanych z wiosłowaniem;
Ocena umiejętności prowadzenia zajęć;
Ocena wiedzy podczas egzaminu końcowego.
Warunkiem koniecznym ukończenia kursu jest uzyskanie pozytywnych ocen w każdym z trzech aspektów. Ocena końcowa jest średnią ważoną z ocen za wykonanie każdego z czterech wyżej wymienionych zadań. Wagi poszczególnych ocen:
Ocena umiejętności praktycznych związanych z wiosłowaniem – 0,3;
Ocena umiejętności prowadzenia zajęć – 0,4;
Ocena wiedzy podczas egzaminu końcowego – 0,3.