11 medali dla Polski na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie

11 medali wywalczyli polscy kajakarze w zakończonych w niedzielę we włoskim Auronzo di Cadore Mistrzostwach Europy juniorów i U23. Najszybszym Europejczykiem w konkurencji K1 200m (juniorów) okazał się Bartosz Grabowski. Polak metę przekroczył m.in. przed zawodnikami ze Słowacji i Ukrainy.

źródło facebook PZKaj

Bezkonkurencyjne na torze były Paulina Paszek i Justyna Iskrzycka. Startujące w konkurencji K2 500m (U23) Polki o prawie 3 sekundy wyprzedziły zawodniczki z Serbii i Danii. Po złoto w konkurencji K4 500m (U23) siegnęły: Dominika Włodarczyk, Klaudia Cyrulewska, Helena Wiśniewska i Katarzyna Kołodziejczyk. Polki wyprzedziły na mecie m.in. osady z Węgier i Danii. Złoto wywalczyły także Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska, które w konkurencji C2 200m (U23)  wyprzedziły m.in. zawodniczki z Białorusi i Rosji.

Ze srebrem wróci Helena Wiśniewska, która w konkurencji K1 500m (U23) przegrała zaledwie o 0,3 sekundy z zawodniczką z Danii. Podium uzupełniła Węgierka. Srebrny medal padł również łupem Doroty Borowskiej w C-1 200m (U23). Zwyciężyła zawodniczka Białorusi, a 3 miejsce zajęła Brytyjka. Kolejne srebro dla biało-czerwonych wywalczyła Paulina Paszek - K1 1000m (U23). Polkę na mecie wyprzedziła jedynie Węgierka, a podium uzupełniła zawodniczka z Wielkiej Brytanii.

Brąz w konkurencji K1 500m (jun.) dla Sandry Ostrowskiej. Wygrała Białorusinka, a po srebro popłynęła zawodniczka Wielkiej Brytanii. Kolejny brązowy medal przywiozą do kraju Julia Wieczorek i Julia Olszewska, które K2 500m (jun.) dały się wyprzedzić jedynie zawodniczkom Danii i Czech. Olszewska dołożyła kolejny brązowy medal w finale K1 200m (jun.), w którym wyprzedziła ją jedynie Białorusinka i Węgierka. Po brąz w K1 200m (U23) popłynęła Dominika Włodarczyk. Polka na mecie musiała uznać wyższość jedynie zawodniczek z Serbii i Węgier.