2 medale i awans do sześciu jutrzejszych finałów w kajakowym Pucharze Świata

Dwa medale zdobyli polscy kajakarze w drugim dniu kajakowego Pucharu Świata w serbskim Belgradzie. Podobnie jak tydzień temu podczas Pucharu Świata w Szeged dziś dwa polskie „pudła” należały do kanadyjkarzy. 3 miejsce w C1 1000m zajął Tomasz Kaczor (tuż za podium uplasował się Wiktor Głazunow). Na tym samym dystansie w C2 na 2. miejscu zameldowali się zwycięzcy sprzed tygodnia – Mateusz Kamiński i Vincent Słomiński. W tym samym finale na 6 pozycji ukończyła rywalizację inna nasza osada Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski. Zwyciężyła hiszpańska para Yul Oeltze / Peter Kretschmer.

źródło facebook Mateusz Kamiński

W K1 1000 metrów Martyna Lisiecka zajęła ostatnie miejsce, tracąc do zwyciężczyni – Niemki Melanii Gebhardt ponad 17 sekund. Niewiele lepiej na tym samym dystansie u mężczyzn poszło Bartoszowi Stabno, który na pomiarze czasu był czwarty, ale w końcówce osłabł i przypłynął na 8. miejscu.

źródło facebook Tomasz Kaczor

Na 7 pozycji w finałem kanadyjek na 500 metrów przypłynęła Dorota Borowska.

Bardzo dobrze w K2 na 1000 metrów rozpoczęli wyścig Martin Brzeziński i Rafał Rosolski, którzy przez całą długość dystansu płynęli na medalowej pozycji. Pod koniec jednak bardzo mocno przycisnęli rywale i nasz duet wylądował na miejscu 5.

Po porannych finałach na 1000 metrów, popołudniu wystartowali sprinterzy Dobre starty biało-czerwonych osad sprawiły, że w jutrzejszych finałach będziemy dopingować aż sześciu naszym osadom.

W C1 200m Michał Łubniewski przegrał rywalizację tylko z Henrikasem Zustautasem i awansował do finału A.

W starciu K1 na 200 metrów świetnie jak przystało na vice Mistrzynie Olimpijską spisała się Marta Walczykiewicz, która w półfinałowym wyścigu uległa tylko Francuzce Sarze Guyot.

W półfinale C1 na 200 metrów bezkonkurencyjna była Dorota Borowska dzięki czemu Polka awansowała do finału A.

W wyścigach półfinałowych C2 na 500 metrów Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow oraz Mateusz Kamiński i Vincent Słomiński o finał musieli powalczyć w wyścigach półfinałowych. W nich obie polskie osady zameldowały się na 3. miejscu, co pozwoliło im na awans do finału A.

W niedzielnym finale zobaczymy również naszą kobiecą czwórkę Włodarczyk / Mikołajczyk / Puławska / Kołodziejczyk, która wygrała w bardzo dobrym stylu swój półfinał.