2021 ICF Klubowe Mistrzostwa Świata Smoczych Łodzi – spotkanie

2021 ICF Klubowe Mistrzostwa Świata Smoczych Łodzi – spotkanie

29 stycznia 2021 w biurze Wielkopolskiego Związku kajakowego mieszczącego się siedzibie WSS odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego w tematyce regat międzynarodowych organizowanych w 2021 roku na torze regatowym Malta w Poznaniu. Tym razem, na spotkanie zaproszeni byli goście, którzy są związani z funkcjonowaniem Smoczych Łodzi w Polsce.

Zebranie zorganizował i prowadził Dyrektor Generalny Komitetu Organizacyjnego, Ireneusz Pracharczyk. Na zaproszenie Prezesa WZKaj. odpowiedzieli:

Tadeusz Wróblewski – Prezes Polskiego Związku Kajakowego,

Włodzimierz Schmidt – obecnie Prezes MRKS, promotor Smoczych Łodzi w Polsce, sędzia międzynarodowy, organizator regat międzynarodowych,

Anna Miernowska – członek Zarządu Polskiej Federacji Łodzi Smoczych,

Artur Dyjewski – aktywny zawodnik, oznaczony Odznaką Honorową Polskiego Związku Kajakowego, wielokrotnie wspomagał organizatorów w organizacji regat Mistrzowskich,

Marek Łbik – medalista Igrzysk Olimpijskich, aktywny zawodnik, wielokrotny medalista Mistrzostw Smoczych Łodzi,

Agata Dziamska – Dyrektor Komitetu Organizacyjnego,

Jolanta Rzepka – Dyrektor Komitetu Organizacyjnego odpowiedzialna za kontakty z ICF.

Podczas spotkania zebrani dyskutowali nad funkcjonowaniem Łodzi Smoczych w różnych aspektach organizacji Klubowych Mistrzostw Świata Smoczych Łodzi w Poznaniu. Zaproszeni goście podzielili się swoimi doświadczeniami deklarując dalszą współpracę. Nie zabrakło tematów mających ogromne znaczenie dla regat. Wypracowane zostały cele na rozpoczynający się rok oraz nakreślona została strategia działania Komitetu Organizacyjnego w kontekście marketingowym.

Po wyczerpaniu punktów dyskusji, nastąpiła uroczysta chwila, w której Prezes PZKaj. Tadeusz Wróblewski wręczył Markowi Łbikowi medal „100-lecia odzyskania niepodległości”.

Już dzisiaj zachęcamy do treningów na Smoczych Łodziach. Każdy klub będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i poziom sportowy w majowych regatach organizowanych przez Macieja Młodzika  - Poznańskie Dragony. Zawody odbędą się na torze w Poznaniu na łodziach 10osobowych. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

JR