3 złota polskich osad na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie. Polska najlepsza w klasyfikacji medalowej!

6 krążków, w tym aż 3 złote zdobyły polskie osady w ostatnim dniu Młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Europy Juniorów w kajakarstwie. Na czeskim torze w Racicach wyśmienicie spisały się kobiety, które w konkurencjach K4, C1 i C2 nie dały się wyprzedzić żadnym osadom.

Po złoto popłynęły Martyna Klatt/ Małgorzata Puławska/ Klaudia Cyrulewska/ Julia Olszewska. Nasza osada K4 500 U23 wyprzedziła o 0,4s załogę węgierską i o prawie 0,9s Rosji.

Dorota Borowska w konkurencji C1 200 U23 swoją rywalkę ze Słowacji wyprzedziła o 0,7s Podium uzupełniła zawodniczka z Węgier. Nie dały sobie również odebrać zwycięstwa Sylwia Szczerbińska/ Dorota Borowska. Nasza osada C2 200 U23 na mecie była lepsza o 0,5s od Ukrainek i ponad 0,6s od Białorusinek.

W przepięknym stylu po srebro w K1 500 U23 popłynęła Małgorzata Puławska. Polka zaledwie o 0,37s przegrała bój o pierwsze miejsce z reprezentantką Białorusi. Podium uzupełniła zawodniczka ze Szwecji. Również na drugim stopniu podium stanęli Aleksander Kitewski/ Arsen Śliwiński. Nasza osada C2 500 U23 po wczorajszym wywalczeniu brązowego medalu na dystansie 1000m dziś przegrała złoto zaledwie o 0,17s z reprezentantami Rosji. Podium uzupełniła osada z Białorusi.

Z brązowym medalem do Polski wróci również Katarzyna Szperkiewicz, która w konkurencji C1 200 juniorek musiała uznać wyższość jedynie reprezentantek Białorusi i Rosji.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

4. miejsce K1 500 Jun Adrianna Kąkol

4. miejsce C2 500 U23 Sylwia Szczerbińska/ Julia Walczak

5. miejsce C1 500 Jun Amelia Braun

5. miejsce K4 500 Jun Wojciech Pilarz/ Jakub Stepun/ Marcin Nowacki/ Wiktor Leszczyński