5 biało-czerwonych medali na zakończenie Mistrzostw Europy

5 biało-czerwonych medali na zakończenie Mistrzostw Europy

„Złotko jest moje. Różowa strzała dała radę. 5 lat czekałam na tytuł Mistrzyni Europy. DZIĘKUJĘ.” – napisała na swoim profilu Marta Walczykiewicz, która dołożyla kolejny medal do swojego bogatego zbioru. Dziś nasza srebrna medalistka olimpijska nie miała sobie równych podczas rozgrywanych w serbskim Belgradzie Mistrzostw Europy seniorów w sprincie kajakowym. Polka pokazała w finale K1 200m wielką moc zwyciężając m.in. z reprezentantkami Węgier (Danutą Kozak) Danii (Emmą Jørgensen). (oglądaj finał)

zdj. facebook Marta Walczykiewicz

Po srebro sięgnęła Dorota Borowska w konkurencji C1 200m. Polka złoto przegrała o 0,5 sekundy z Rosjanką Olesią Romasenko. Podium uzupełniła reprezentantka Węgier Virag Balla. (oglądaj finał)

Po kolejny medal, tym razem brązowy popłynęła Anna Puławska. Zwycięską walkę o podium Polka startując w konkurencji K1 500m toczyła do samej mety wygrywając ostatecznie z Serbką Milicą Starovic o 0,01 sekundy. Zwyciężczynią okazała się Danuta Kozak (Węgry), a druga na mecie zameldowała się Volha Khudzenka z Białorusii. (oglądaj finał) Kolejny brąz padł łupem Dominiki Włodarczyk i Katarzyny Kołodziejczyk, które w finale A K2 200 przegrały jedynie z zawodniczkami z Portugalii i Rosji. Z brązem do kraju wrócą także wczorajsi brązowi medaliści Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński. Nasza osada C2 200m metrów walkę o medale stoczyła z duetami z Rosji i Białorusii. (oglądaj finał)

Pozostałe miejsca Polaków w finałach A:

5 miejsce K2 500m – Justyna Iskrzycka/ Katarzyna Kołodziejczyk

5 miejsce C1 5000m – Mateusz Kamiński

5 miejsce C2 200m – Sylwia Szczerbińska/ Dorota Borowska

6 miejsce C2 500m – Mateusz Kamiński/ Vincent Słomiński

6 miejsce C1 500m – Wiktor Głazunow

8 miejsce C2 500m – Aleksandra Jacewicz/ Magda Stanny

9 miejsce C1 200m – Michał Łubniewski

9 miejsce K1 500m - Edyta Dzieniszewska-Kierkla

18 miejsce K1 5000m – Norbert Kuczyński

Wszystkie wyniki