6 medali dla Polski na Mistrzostwach Europy w Maratonie Kajakowym

6 medali (złoto, 4 srebrne i brązowy) przywiozą polscy kajakarze z rozgrywanych w dniach 5 – 8 lipca w miejscowości Metkovic (Chorwacja) Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym.

źródło facebook Mateusz Rynkiewicz

Wspaniale popłynęli w swoim wyścigu Mateusz Borgieł i Patryk Gluza. Polacy startujący w konkurencji C1 U23 (22,6 km) wyścig rozegrali między sobą zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Portugalii. Dziś Borgieł dołożył do swojego dorobku drugi medal, tym razem srebrny, który wywalczył w duecie C2 (26,2 km) wspólnie z Mateuszem Zuchorą. Polacy złoto przegrali zaledwie o 15 sekund z dwójką hiszpańską, a podium uzupełnił duet węgierski.

Ze srebrem wróci Adrianna Antos, która w C1 juniorek (11,8 km) przegrała jedynie z zawodniczką z Węgier o 1.48. Podium uzupełniła druga zawodniczka węgierska. Na drugim miejscu podium stanął również Adrian Kłos. Polak również musiał uznać wyższość zawodnika z Węgier, z którym przegrał w konkurencji C1 juniorów (19 km) zaledwie o 15 sekund. Na najniższym stopniu podium ponownie stanął Węgier.

Kłos wróci do kraju również z medalem brązowym wywalczonym wspólnie z Grzegorzem Ludwiczakiem w konkurencji C2 juniorów (19 km). Pierwsi do mety w tej konkurencji dopłynęli Węgrzy, drudzy Portugalczycy.