6 medali w tym złoto podczas Pucharu Świata w Kajakarstwie

Marta Walczykiewicz wywalczyła złoty medal podczas II Pucharu Świata, którym tym razem odbywał się w niemieckim Duisburgu. Nasza srebrna medalistka IO z Rio w wyścigu finałowym K1 200m pokonała m.in. Szwedkę Linneę Stenils oraz Francuzkę Sarah Guyot.

Po srebro w konkurencji K1 500m sięgnęła Anna Puławska, która złoto przegrała jedynie o 0,5 sekundy ze Szwedką Linneą Stenils. Kolejny srebrny krążek trafił w ręce naszych kanadyjkarzy C2 500m – Aleksandra Kitewskiego i Tomasza Barniaka, którym do złota wywalczonego przez osadę niemiecką zabrakła sekunda (na siódmej pozycji w tym wyścigu dopłynęli Łukasz Nowak i Grzegorz Bryński).  Kolejne srebro zawisło na szyjach Karoliny Markiewicz i Heleny Wiśniewskiej, które startując w konkurencji K2 200m dały się wyprzedzić tylko osadzie z Nowej Zelandii, podium uzupełniły Szwedki. Po srebrne krążki sięgnęły również nasze kajakarki w osadzie K4 500m. Polki w składzie Dominika Włodarczyk/ Anna Puławska/ Karolina Naja/ Katarzyna Kołodziejczyk przegrały zaledwie o 0,3 sekundy z osadą Nowej Zelandii.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach:

4 miejsce - K1 1000m – Paulina Paszek

4 miejsce – K2 500m – Justyna Iskrzycka/ Katarzyna Kołodziej

4 miejsce – C2 500m – Aleksander Kitewski/ Tomasz Barniak (8 miejsce – Łukasz Nowak/ Grzegorz Bryński)