Benefis Beaty Mikołajczyk-Rosolskiej

Benefis Beaty Mikołajczyk-Rosolskiej

W sobotę 15 października w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbył się benefis Beaty Mikołajczyk-Rosolskiej. Było to oficjalne pożegnanie Beaty, która karierę sportowca zakończyła w 2020 roku. Wśród zaproszonych gości był Prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego Ireneusz Pracharczyk.

W listopadzie 2020 roku Beata Mikołajczyk-Rosolska przekazała zaskakującą informację o zakończeniu kariery sportowca. Jak wspominała w wywiadach, "rodzina jest dla niej najważniejsza". Po 25 latach kariery nadszedł czas na podsumowania, wspomnienia oraz podziękowania.

Spotkanie odbyło się przy pełnej sali. Obecni byli członkowie Zarządu PZKaj., działacze, trenerzy, znajomi, rodzina oraz młodzi kajakarze.

fot. Arkadiusz Wojtasiewicz, Gazeta Pomorska

Nie mogło zabraknąć pierwszego trenera, Wiesława Rakowskiego, który w 1996 roku zauważył w Beacie potencjał i zachęcił do regularnych treningów.

   

fot. Mariusz Sobczak

Beata 3-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich na K2 500m (Pekin 2008 , Londyn 2012 oraz Rio de Janerio 2016) wielokrotnie podkreślała, jak ważną role w jej życiu odegrała rodzina a w szczególności syn, Szymon. Podczas wywiadów Beata zdradziła, że zostanie mamą po raz drugi.

fot. Arkadiusz Wojtasiewicz, Gazeta Pomorska

Prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego Ireneusz Pracharczyk wręczył Beacie podziękowania podkreślając jednocześnie, że zapisała się złotymi zgłoskami w historii Światowego i Polskiego kajakarstwa.

  

fot. Mariusz Sobczak

 

UKS Kopernik Bydgoszcz prowadził transmisję z wydarzenia, którą można zobaczyć tu: UKS Kopernik Bydgoszcz benefis Beaty Mikołajczyk-Rosolskiej

Beacie życzymy wszystkiego co najlepsze, spełnienia oraz szczęśliwego rozwiązania.

Kontakt

Wielkopolski Związek Kajakowy

 • ul. Starołęcka 36
  61-361 POZNAŃ
 • wzkaj@wp.pl
  biuro@wzkaj.poznan.pl
 • Numer konta bankowego związku
  86 1020 4027 0000 1602 1156 9524

Biuro

 • ul. Starołęcka 36
  61-361 POZNAŃ

Wyszukaj

Copyright © 2021 All Rights Reserved. Created by AiO