Jak trenują kluby w Poznaniu nad jeziorem Maltańskim

Jak trenują kluby w Poznaniu nad jeziorem Maltańskim

Codziennie nad jeziorem Maltańskim trenuje ponad 200 kajakarzy i 70 kanadyjkarzy.

Tereny wokół jeziora Maltańskiego to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Zarówno poznaniacy, jak i wszyscy międzynarodowi goście, są pod wielkim wrażeniem usytuowania jeziora, które znajduje się w mieście, a do ścisłego centrum są tylko 2 kilometry. Jezioro maltańskie jest sztucznym zbiornikiem wodnym. Powstało w 1952 roku poprzez spiętrzenie wód rzeki Cybina. Akwen okalają lasy i przy dzisiejszej ekspansji rynku mieszkaniowego, śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że tereny sportowo-rekreacyjne stanowią płuca Poznania.

Mało kto wie, że architektura poznańskiej Malty została wykorzystana do budowy Shanghai Wather Sport Centre. Obecnie baza w Chinach jest rozbudowana i niczym nie przypomina wcześniej wykorzystanego projektu poznańskiego architekta.

Doskonała lokalizacja sprawia, że jezioro przyciąga sportowców. Codziennie odbywają się treningi klubów sportowych: Posnania Poznań, AZS-AWF Poznań, OŚ Politechniki Poznańskiej czy Start Poznań. Dodatkowo na wodzie trenują wioślarze co sprawia, że na tak niewielkim jeziorze czasami robi się dość tłoczno.

                             

W każdą sobotę zawodnicy, po treningu na wodzie, przesiadają się na rower. Kajakarze i kanadyjkarze pokonują w grupie 30-40 osób nawet do 30 kilometrów wykorzystując płaskie drogi asfaltowe wokół jeziora jak i trasy leśne o różnej charakterystyce podłoża i profilu.

                             

Po tak wyczerpującym treningu, zawodnicy przechodzą do hangarów i realizują trening siłowy.

 

Jeśli chcecie pochwalić się, jak wyglądają treningi w waszych klubach, zapraszamy do kontaktu wzkaj@wp.pl.

 

 

JR