Kadra Szkoleniowa Polskiego Związku Kajakowego

Kadra Szkoleniowa Polskiego Związku Kajakowego

Poniżej prezentujemy kadrę szkoleniową Polskiego Związku Kajakowego

źródło www.pzkaj.pl

KADRA NARODOWA KAJAKAREK

Trenerem Kadry Narodowej kobiet kajakarek, pozostał niezmiennie Tomasz Kryk.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Trener, który nieustannie poszukuje nowych rozwiązań i perfekcyjności. Pod jego przewodnictwem drużyna polskich kajakarek zdobyła liczne medale z PŚ, ME, MŚ, IE oraz 5 olimpijskich, brązowy medal w Londynie, brązowy i srebrny w Rio de Janeiro oraz srebrny i brązowy z Tokio.

 

 

 

Maciej Juhnke – trener Kadry Narodowej Kobiet U23.

Absolwent Akademii Bydgoskiej w Bydgoszczy, Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od 2004 roku trener kajakarstwa w CWZS Zawisza Bydgoszcz, od 2011 trener współpracujący w PZKaj, a od 2013 roku Trener Kadry Narodowej Kobiet U23 i asystent trenera głównego Kadry Kobiet Seniorek. Trener wielokrotnych medalistek Mistrzostw Świata i Europy.

 

 

 

Tomasz Szwed - trener Kadry Narodowej juniorek

Swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczął w roku 1998, jako zawodnik zdobywał tytuły Mistrza Polski we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od juniora młodszego, przez juniora i młodzieżowca, na kategorii seniora skończywszy. W latach 2002-2005 członek Reprezentacji Polski, uczestnik wielu regat Międzynarodowych m.in. w Mediolanie, Bochum, Wilnie i słowackich Piestanach. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie i Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Instruktor sportu w specjalnościach kajakarstwo i pływanie oraz instruktor rekreacji ruchowej w specjalności ćwiczenia siłowe i fitness.

żródło: www.kstwlokniarz.pl

 

 

KADRA NARODOWA KAJAKARZY

Ryszard Hoppe - trener główny kajakarzy.

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Jako trener pracuje od 51 lat, 24 lata w klubie Astoria Bydgoszcz. 27 lat jako trener kadry w Portugalii i w Polsce. W Portugalii przepracował łącznie jako trener 15 lat. W Polsce, 12 lat. Uczestniczył w czterech IO z Portugalią i w dwóch z Polską. Jego podopieczni zdobyli kilkadziesiąt medali na ME i MŚ. Największy sukces trenerski, to zdobycie srebrnego medalu na IO w Londynie. Dwa lata z rzędu był wybrany trenerem roku w Portugalii. Ostatnie 3 lata był trenerem i asystentem w ekipie kanadyjkarek.

 

Marek Głomski - będzie pracował jako asystent z kadrą U23.

Trener klasy I, ukończył studia podyplomowe w zakresie odnowy biologicznej. W 1994 założył UKS Kormoran, w którym był trenerem. Pracę jako trener zaczął w KS Łączność pod okiem Wiesława Rakowskiego. W latach 2013 – 2018 był trenerem współpracującym, ostatnie dwa lata spędził za granicą, jako trener w Korei i na Cyprze.

 

 

Piotr Pilarski –  trener główny Kadry Narodowej Juniorów.

Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, kierunek Wychowanie Fizyczne z gimnastyką korekcyjno – kompensacyjną (licencjat) Zarządzanie oświatą – magister, trener KS Stomil Poznań od 1989 r. Przeszedł wszystkie szczeble od instruktora kajakarstwa do trenera I klasy. Wychowawca wielu zawodników od MP do zawodników startujących i zdobywający medale w MŚ i ME. W latach 2010-2013 współpracował z Tomaszem Krykiem jako asystent i był na IO w Londynie w tej roli. W 2018-19 współpracował z trenerem Michałem Brzuchalski przy kadrze młodzieżowej. Od 2020r trener główny KNJ.

 

Michał Garstkiewicz – trener współpracujący z Kadrą Narodową Juniorów.

Trener II klasy, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu o specjalności trenerskiej, instruktor wielu dyscyplin sportowych. W przeszłości wychowanek trenera Andrzeja Matysiaka i Piotra Wojciechowskiego w Energetyku Poznań. Prace szkoleniowca rozpoczął w 2009 w KS Stomil Poznań współpracując z Piotrem Pilarskim. W tym czasie zawodnicy sekcji zdobyli kilkanaście medali MP oraz z sukcesami reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej. Od 2020 trener współpracujący z Kadrą Narodową Juniorów.

 

 

 

KADRA NARODOWA KANADYJKARZY i KANADYJKAREK

Marek Ploch - Trener główny kanadyjkarek i kanadyjkarzy.

Studiował „Diploma In Sports Coaching” na Canada’s National Coaching Institute. Pracował z kadrą Chin, Kazachstanu, USA, Korei, Australii i Polski. Ma na swoim koncie złote medale olimpijskie, ale wciąż marzy o Mazurku Dąbrowskiego na IO dla Polski.

 

 

 

Krzysztof Bil – asystent Trenera Kadry Narodowej Kanadyjkarek oraz Kanadyjkarzy.

Absolwent SMS w Raciborzu. Od 2006 roku trener kajakarstwa w OTK Opole z licznymi sukcesami w rywalizacji na poziomie MP. Od 2012 roku współpracujący w PZKaj trener parakajakarstwa z licznymi sukcesami. Trzy tytuły wice Mistrzostwa Świata oraz Europy. W latach 2017-2018 asystent trenerów Kadry Narodowej Polski Kanadyjkarzy oraz Kanadyjkarek. W sezonie 2019-2020 asystent trenera Kadry narodowej Chin.

 

 

 

Marcin Grzybowski - trener kadry kanadyjkarzy U23 współpracujący z trenerem głównym Kanadyjek Markiem Plochem.

Reprezentant kadry narodowej od 2001-2021r., uczestnik Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008, Londyn 2012r., medalista mistrzostw świata i Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

 

 

 

 

Daniel Jędraszko – współpracuje z kadrą U23 kanadyjkarek.

Srebrny medalista olimpijski z Sydney w 2000r. Pływał w barwach szczecińskiego Wiskordu, od 2001 jest zawodnikiem Posnanii Poznań. Wielokrotny mistrz Polski na różnych dystansach. Największe sukcesy odnosił jednak w kanadyjkowej dwójce.

 

 

 

Daniel Kara  - trener juniorek kanadyjkarek.

Magister wychowania fizycznego. Trener II klasy Kajakarstwa, Instruktor SUP, Instruktor Pływania, Instruktor Piłki Ręcznej. W 2009 roku zaczął pracować jako trener w klubie „Victoria Sztum”. Po 5 latach pracy w „Victorii” objął pracę, jako trener w „Astorii Bydgoszcz”, w której pracuje do dziś. Jego zawodnicy zdobyli wiele medali z MP oraz ME i MŚ w Maratonie.

 

 

 

Ireneusz Szpynda – trener kadry narodowej juniorów kanadyjkarzy.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, trener I klasy kajakarstwa, menedżer sportu, menedżer imprez sportowych. Trener w szkole Mistrzostwa Sportowego w Wałczu, wielokrotnie współpracujący z kadrą narodową.

Mariusz Szałkowski – trener Doroty Borowskiej

Związany z klubem Świt Nowy Dwór Mazowiecki, trener główny kanadyjkarki Doroty Borowskiej, z którą zdobywał w medale  na mistrzostwach świata i Europy. W ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio ich współpraca doprowadziła do wywalczenia 4 miejsca w C-1 200 m. Od kilku lat związany z kadrą narodową kanadyjkarek.

 

 

 

 

To obecny skład kadry szkoleniowej na kolejne sezony i miejmy nadzieję, że zawodnicy obdarzą ich dużym zaufaniem co przełoży się na osiągane przez nich wyniki.

źródło www.pzkaj.pl, BS