Kajakarze nagrodzeni na X Poznańskej Gali Sportu 2020

Kajakarze nagrodzeni na X Poznańskej Gali Sportu 2020

W czwartek 2 stycznia br. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się Poznańska Gala Sportu, która już od dziesięciu lat jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń organizowanych w Poznaniu. Podczas uroczystości Zastępca Prezydenta Poznania Jędrzej Solarski wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2019 roku.

Wyróżnieni przez Prezydenta zostali stypendyści sportowi Miasta Poznania w 2020 roku w kategorii Senior wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentantów kajakarstwa: Tomasza Kaczora (KS Warta Poznań) i Michała Kudły (KS Posnania Poznań).

Siłą poznańskiego sportu jest przede wszystkim sport młodzieżowy. To właśnie w tej kategorii Poznań po raz kolejny zajmuje czołowe miejsce w Polsce w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, wyprzedzając m.in. Kraków, Bydgoszcz i Gdańsk. Duży udział w tak wysokim miejscu stolicy Wielkopolski mieli niewątpliwie sportowcy OŚ AZS Poznań, AZS AWF Poznań i KS Posnanii Poznań oraz stowarzyszeń, które uplasowały się w pierwszej piętnastce w ogólnopolskiej klasyfikacji klubowej. Wyróżnienia odebrały złote medalistki ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata w kajakarstwie: Klaudia Cyrulewska, Martyna Klatt (obie KS Energetyk Poznań) i Małgorzata Puławska (KS Posnania Poznań) oraz ich trenerzy Piotr Wojciechowski i Jacek Heneczkowski.

Tradycją jest, że wyróżnienia otrzymują Superseniorzy Poznańskiego Sportu, czyli wybitne osoby, które swoją działalnością i życiem przyczyniły się do rozwoju sportu w Poznaniu. W tym roku w gronie 9 nagrodzonych znalazł się m.in. związany z kajakarstwem Stanisław Głuszak.

Wyróżnienie specjalne otrzymała m.in. dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków pani Beata Rusinek. W imprezie udział wzięli również m.in.: Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta Poznania), Bartosz GussKatarzyna Kierzek-Koperska (Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania), Ewa Bąk (Dyrektor Wydziału Sportu UMP) oraz Lidia Dudziak (Przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki RMP). Galę swoim występem uświetnił zespół Czarno Czarni.

Kontakt

Wielkopolski Związek Kajakowy

 • ul. Starołęcka 36
  61-361 POZNAŃ
 • wzkaj@wp.pl
  biuro@wzkaj.poznan.pl
 • Numer konta bankowego związku
  86 1020 4027 0000 1602 1156 9524

Biuro

 • ul. Starołęcka 36
  61-361 POZNAŃ

Wyszukaj

Copyright © 2021 All Rights Reserved. Created by AiO