Kanadyjkarze z 3 medalami Mistrzostw Europy w maratonie

Kanadyjkarze z 3 medalami Mistrzostw Europy w maratonie

3 medale w tym aż 2 złote wywalczyły polskie osady w zakończonych w minioną niedzielę we francuskim Decize Mistrzostwach Europy w maratonie kajakowym. Mimo skrajnych temperatur od 42oC do 15oC nasi zawodnicy dali radę.

źródło facebook PZKaj

Jako pierwszy po złoty medal w konkurencji C1 seniorów popłynął Wiktor Głazunow. Następnie na najniższym stopniu podium w C1 U23 stanął Mateusza Borgieł. Na koniec po niesamowitej walce o złoto w C2 seniorów na 26,2 km mistrzami Starego kontynentu zostali Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora

źródło facebook PZKaj

Jak napisał na facebooku trener reprezentacji Polski Mateusz Rynkiewicz - były to pierwsze złote medale w kategorii seniorów na mistrzostwach Europy. Super wyniki i ogromne gratulacje dla wszystkich naszych zawodników. Młodzi trochę słabiej, ale mają od kogo się uczyć. Złoty medal na długim dystansie to lata ciężkiej pracy i bagaż doświadczenia, które zdobyć można tylko na zawodach najwyższej rangi. Dla chłopaków były to starty i treningi od 2012 i 2013 roku. Nie zawsze się udawało, tak jak rok temu gdzie byli jednymi z faworytów podczas mistrzostw świata, ale tak już jest w maratonie, że oprócz przygotowania ważne jest doświadczenie i odrobina szczęścia. Dzisiaj zagrało wszystko.

Strona mistrzostw