Kitewski i Zezula medalistami Młodzieżowych Mistrzostw Europy w niedzielę kolejne szanse medalowe

Dobra informacja dopłynęła do nas z Racic, w których rozgrywane są Młodzieżowe Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Europy Juniorów w kajakarstwie. Dziś na czeskim torze po brązowy medal w C2 1000 metrów U23 popłynęli Aleksander Kitewski i Norman Zezula. Po złoto sięgnęła osada rosyjska Vladislav Chebotar/ Ivan Likhovidov. Na drugim miejscu podium stanęli Leonid Carp i Stefan Strat z Rumunii.

źródło facebook PZKaj

5. miejsce w finale K2 1000 juniorów zajęli Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz. Polakom niewiele (0,4 s.) zabrakło do 4 miejsca, które zajęła osada Słowacka. Jednak do miejsc na podium, na których stanęły duety Francji, Węgier i Ukrainy strata była dużo większa.