Kolejne złoto na Mistrzostwach Świata! Polska czwarta w klasyfikacji medalowej!

To był kolejny medalowy dzień dla polskich kajakarzy, którzy rywalizowali w rumuńskim Pitesti w ramach Mistrzostw Świata juniorów i U23. Po trwającej 4 dni rywalizacji nasza reprezentacja uplasowała się na czwartej pozycji w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 6 medali: 3 złotych, 2 srebrnych i brązowego. Klasyfikację wygrała reprezentacja Węgier (21 medali), Niemiec (13 medali) i Kanada (6 medali).

źródło facebook PZKaj

Wspaniale w wyścigu C2 500 U23 zaprezentowali się Norman Zezula i Aleksander Kitewski. Polska dwójka nie dała szans żadnej z osad zdobywając złoty medal. Walka o tytuł Mistrzów Świata trwała do końca ale to biało-czerwoni na ostatnich metrach wyprzedzili osadę Rumuni o 0,07 sekundy i o 1,4 sekundy dwójkę z Ukrainy.

źródło facebook Małgorzata Puławska

Po wczorajszym zwycięstwie w finale K4 500m dziś Małgorzata Puławska popłynęła po srebro w konkurencji K1 500m U23. Polka walkę o złoto stoczyła z reprezentantką Węgier Noemi Pupp. Podium uzupełniła Bolette Iversen (Dania).

Zaledwie 0,8 sekundy zabrakło do medalu naszemu damskiemu duetowi w składzie Sylwia Szczerbinska i Julia Walczak. Kanadyjkarki U23 na dystansie 500m uplasowały się na czwartej pozycji, tuż za osadą Rosji, Uzbekistanu i Węgier. Również nie wiele do medalu zabrakło Klaudii Cyrulewskiej i Martynie Klatt. Wczorajsze mistrzynie świata dziś w K2 500m U23 uplasowały się na czwartej pozycji tracąc 0,7 sekundy do osady Białorusi. Zwyciężyły Węgierki przed Hiszpankami.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

1. miejsce K1 500m juniorek – Adrianna Kąkol
  2. miejsce K4 500m juniorów - Stanisław Szafraniec/ Wiktor Leszczyński/ Wojciech Pilarz/ Marcin Nowacki