Medale na 500 i 1000 metrów Mistrzostw Polski Seniorów rozdane

Pierwsze medale rozgrywanych w Poznaniu LOTTO 83. Mistrzostw Polski seniorów rozdane. W pierwszym sobotnim finale (K1 1000m) fenomenalnie zaprezentował się zawodnik Posnanii Poznań Bartosz Stabno stając na pierwszym miejscu podium. 10 minut później po medal tym razem brązowego kruszcu w C1 1000m popłynął Vincent Słomiński. Zawodnik poznańskiego Stomila musiał uznać wyższość Wiktora Głazunowa (AZS-AWF Gorzów) oraz Mateusza Kamińskiego (OKSW Olsztyn). Następnie w K1 1000m po srebro sięgnęła Anna Zagorska (OŚ AZS Politechnika Poznańska), która na metę przypłynęła niecałą sekundę za Justyną Iskrzycką (AZS-AWF Katowice). Po brązowy medal w K2 1000m popłynęła osada Posnanii Poznań w składzie Joanna Heneczkowska i Angelika Skorupińska (zwyciężyła osada AZS Politechniki Opole -  Karolina i Paulina Markiewicz). W C4 1000 poznańskie osady stanęły na drugim (Remigiusz Nowaczyk/ Łukasz Nowak/ Gilbert Paluch/ Dawid Kozio – AZS-AWF Poznań) i trzecim miejscu podium (Dominik Nowacki/ Szymon Sobczak/ Michał Kudła/ Łukasz Witkowski – Posnania Poznań). Zwyciężyła osada AZS-Politechniki Opole - Piotr Kuleta/ Mateusz Zuchora/ Mateusz Borgieł/ Alexander Marasa.

W sesji popołudniowej wodniacy zmierzyli się na połowe krótszym dystansie – 500m. W C1 ponownie na trzecim miejscu zameldował się Vincent Słomiński, a pierwszy był Głazunow. Również po brąz w C1 sięgnęła Magda Stanny (Warta Poznań); zwyciężyła Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Po swój kolejny złoty krążek popłynął Bartosz Stabno, który w osadzie K2 wraz ze Stanisławem Szafrańcem nie miał sobie równych. Poznańskie osady zajęły dwa pierwsze miejsca w rywalizacji K2 kobiet. Na pierszym miejscu do mety dopłynęły zawodniczki Energetyka – Klaudia Cyrulewska/ Martyna Klatt. Po srebro natomiast Karolina Naja i Małgorzata Puławska (Posnania Poznań). Finał C2 kobiet całkowicie zdominowany został przez osady ze stolicy Wielkopolski, które zajęły aż pięć pierwszych miejsc. Wśród nich najlepsza okazała się załoga AZS-AWF Poznań – Katarzyna Szperkiewicz i Patrycja Mendelska. Kolejne dwa (złoto i srebro) medale dla Poznania padły łupem kajakowych czwórek. Na pierwszym miejscu dopłynęła osada Posnanii Poznań – Stanisław Szafraniec/ Wojciech Tracz/ Filip Weckwert/ Jakub Michalski, na drugim natomiast zawodnicy Energetyka – Patryk Kulczyński/ Robert Nowakowski/ Sławomir Witczak/ Jarosław Kajdanek. W ostatnim sobotnim finale po brązowy medal w K4 popłynęły Joanna Heneczkowska/ Małgorzata Puławska/ Karolina Naja/ Angelika Skorupińska (Posnania Poznań); zwyciężyła osada Zawiszy Bydgoszcz – Sandra Ostrowska/ Katarzyna Kołodziejczyk/ Nicole Gapska/ Helena Wiśniewska.