Polki Mistrzyniami Świata. 4 medale biało-czerwonych

4 medale wywalczyli nasi zawodnicy w ostatnim dniu rozgrywanych w Pitesti (Rumunia) Mistrzostw Świata Juniorów & U23 w sprincie kajakowym.

źródło facebook Women's polish canoe team

Złoty medal i tytuł Mistrzyń Świata w konkurencji K2 500m U23 powędrował do reprezentantek Polski Justyny Iskrzyckiej i Pauliny Paszek. Nasza osada nie dała szans rywalką wygrywając m.in. z zawodniczkami Hiszpanii i Węgier.

Srebrny medal przywiezie do Polski osada K4 500m juniorów. Polacy startujący w składzie Przemysław Korsak/ Bartosz Grabowski/ Wojciech Tracz/ Filip Weckwert na metę wpłynęli zaledwie 0,46s za osadą Niemiec. Podium uzupełnili Duńczycy.

Na trzecim miejscu podium stanęli Norman Zezula/ Patryk Kowalski/ Sebastian Aleksandrowicz/ Dawid Dziurla. Nasza osada C4 500m juniorów przegrała jedynie z osadami Rosji i Węgier.

Kolejny brązowy medal wywalczyły nasze dziewczyny: Helena Wiśniewska i Julia Olszewska. Nasza osada K2 500m juniorek kończąc wyścig z czasem 1.46,440 dała się wyprzedzić reprezentantką Węgier i Rumunii.

Po wczorajszym wielkim sukcesie zakończonym brązowym medalem dziś Dorocie Borowskiej nie wiele zabrakło do podium. Polka w konkurencji C1 200m zajęła 4 miejsce przegrywając nieznacznie (0,25s) z reprezentantką Białorusi. Zwyciężczynią okazała się Kanadyjka przed Węgierką.

5 miejsce C2 500m U23 – Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski

8 miejsce K1 200m U23 – Paulina Paszek

W klasyfikacji medalowej Polacy z dorobkiem 5 medali zajęli 10 pozycję. Najlepsi okazali się reprezentanci Węgier, którzy zdobyli aż 18 krążków: 7 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe.