Polki z 2 złotami Mistrzostw Świata! Mamy też srebro i brąz!

Wspaniałe wieści dopłynęły do nas z rumuńskiego Pitesti gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata juniorów i U23 w kajakarstwie. Wczoraj na torze regatowym w stolicy rumuńskiego okręgu Ardżesz po złoto popłynęła osada K4, dziś. Dziś po złoto sięgnęła Dorota Borowska, która dołożyła również srebro z Sylwią Szczerbińską. Po brąz popłynął Bartosz Grabowski.

Wczoraj nasza osada K4 500 U23 w składzie: Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Małgorzata Puławska i Julia Olszewska pewnie (o ponad 1 sekundę) wygrała z osadą węgierską, a podium uzupełniły Rosjanki. Warto dodać, że czwarta osada (Hiszpanki) wpłynęły na metę dopiero 3,5 sekundy za polską załogą.

Dziś po drugie złoto sięgnęła Dorota Borowska w konkurencji C1 U23 na dystansie. Polka o 0,9 sekundy wygrała z reprezentantką Rosji i ponad sekundę z zawodniczką Białorusi. Po brązowy medal w konkurencji K1 U23 200 sięgnął Bartosz Grabowski. Polak przegrał jedynie z reprezentantami z Łotwy i Ukrainy.

Informacja również sprzed chwili – w finale C2 U23 200m drugi medale, tym razem ze srebrnego kruszcu dołożyła Dorota Borowska, która wspólnie z Sylwią Szczerbińską przegrały jedynie z osadą Uzbekistanu. Podium uzupełniła dwójka z Białorusi.