Polscy kajakarze Regaty Nadziei Olimpijskich zakończyli z przytupem

Polscy kajakarze Regaty Nadziei Olimpijskich zakończyli z przytupem

To były niezwykle udane Regaty Nadziei Olimpijskich. Przez 4 dni na Malcie rywalizowało ponad 800 młodych zawodników. W tym gronie Biało-Czerwoni zdobyli 29 medali.

Przed rokiem w regatach Nadziei Olimpijskich w Bratysławie polska młodzież wywalczyła 13 medali, w tym 4 złote. Teraz apetyty były jeszcze większe, bo na własnym torze i w pełnym, aż 50-osobowym składzie, potencjał reprezentacji Polski był ogromy. I nie zawiedliśmy się. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy był Alex Borucki. Nic w tym dziwnego, bo ten utalentowany zawodnik zdominował rywalizację w konkurencji K1 w kategorii U17: w piątek złoto na 1000 m, w sobotę na 500 m, a w niedzielę na 200 m. Każdy z tych wyścigów to pokaz siły trzykrotnego medalisty tegorocznych MŚ.


– Jeśli miałbym się stawiać w roli lidera, to widzę dla siebie proste zadanie: motywować kolegów i koleżanki do działania i dawać im od siebie tyle, ile mogę. Prosto stąd jadę do Wałcza, gdzie uczę się i trenuję w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Jestem w klasie maturalnej, a więc przede mną duże wyzwanie, by pogodzić sport z nauką – mówił Alex Borucki.

Bogate żniwa polskiej ekipy dopełniły: kajakowa czwórka dziewcząt (brąz w składzie: Julia Piasecka z UKS Copal Trzcianka, Zimnoch, Więcławska i Zuzanna Rynkiewicz)

oraz kanadyjkowa czwórka chłopców, zdobywajac brąz w składzie: Krawiec, Patryk Stasielowicz, Antoni Michalak i Rafał Poklepa. Jednym z patronów imprezy była nasza redakcji, a wsparcia finansowego organizatorom z Wielkopolskiego Związku Kajakowego udzieliło ministerstwo sportu i turystyki, Urząd Miasta Poznania, Lotto i PGE Polska Grupa Energetyczna.

Radosław Patroniak

Głos Wielkopolski
Wtorek, 12.09.2023

Archiwa