Poznań Miastem Sportu

Poznań Miastem Sportu

XVII Gala Sportu i Biznesu to wydarzenie, podczas którego zostały wręczone Nagrody Biznesu Sportowego - branżowe wyróżnienia w świecie sportu i biznesu. Podczas siedemnastej edycji Gali zostali wyłonieni laureaci w 13 kategoriach, którzy zrealizowali najlepsze projekty i działania marketingowe w obszarze sportu i biznesu. Wybór zwycięzców to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego też laureatów wybiera Kapituła Statuetek, która składa się z branżowych ekspertów, którzy posiadają ogromne doświadczenie oraz wiedzą w tematyce sportu i biznesu sportowego. W skład kapituły weszli przedstawiciele środowiska akademickiego, właściciele agencji marketingowych i eksperci od wizerunku w sporcie. Tegoroczna edycja honorowała projekty w okresie dwuletnim 2020-2021!
Statuetki DEMES promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego pozwala na ciągłą intensyfikację sportu, a co za tym idzie - zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Nagrody Biznesu Sportowego wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do poszerzenia relacji między sportem i biznesem w największym stopniu. Uroczystość wręczania Nagród ma bogatą, 16-letnią tradycję. To nie tylko ważny moment dla nagrodzonych, ale i kluczowe spotkanie dla środowiska biznesu sportowego – gromadzi najlepszych z najlepszych.
Imprezy sportowe organizowane na torze regatowym Malta: Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym oraz w Parakajakarstwie jak i Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 w sprincie kajakowym znacząco przyczyniły się do sukcesu miasta, dzięki któremu Poznań został nagrodzony w kategorii MIASTO SPORTU. Nagrodę odebrała Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania - dr. Ewa Bąk.
Wielkopolski Związek Kajakowy z Prezesem Ireneuszem Pracharczykiem na czele gratuluje sukcesu.

Archiwa