Program kajakowego weekendu na poznańskiej Malcie

Program kajakowego weekendu na poznańskiej Malcie

Już jutro rozpocznie się kajakowy weekend. Na poznańskiej Malcie odbędą się 3 imprezy: 5. Długodystansowe Regaty im. Rafała Piszcza, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie.

W sobotę od godziny 10.00 zawodnicy z roczników 2003/2004/2005 z Województwa Wielkopolskiego i Zachodnio-Pomorskiego rywalizować będą w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Również o godzinie 10.00 rozpoczną się 5. Długodystansowe Regaty im. Rafała Piszcza. Zawodnicy na dystansie od 500 do 2000m wystartują w następujących kategoriach: seniorzy, juniorzy, juniorzy mł., młodzicy i dzieci.

Rafał Piszcz podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r., wspólnie z Władysławem Szuszkiewiczem w wyścigu K-2 1 000 m zajął III miejsce zdobywając brązowy medal olimpijski. Trzykrotnie startował na igrzyskach olimpijskich, pięciokrotnie na mistrzostwach świata, dwukrotnie na mistrzostwach Europy, 25 razy zdobywał tytuł mistrza Polski.

Najliczniej obsadzony start będzie Wyścigiem Memoriałowym Rafała Piszcza.

W niedzielę 24 września odbędą się natomiast Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie. Zawodnicy wystartują na dystansie 500m lub 200m w następujących kategoriach: open, seniorzy, juniorzy, juniorzy mł., młodzicy i dzieci.

Organizatorem jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu.

Regaty dofinansowane ze Środków Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.

PROSIMY WSZYSTKICH TRENERÓW I DZIAŁACZY, ŻEBY WSZYSTKIE SAMOCHODY I PRZYCZEPY PARKOWAĆ NA PARKINGU NAD TRYBUNAMI.

Program sobota

Program niedziela

Archiwa