Program Regat Kajakowych Memoriału Andrzeja Kulczaka

Program Regat Kajakowych Memoriału Andrzeja Kulczaka

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca nad jeziorem w Pamiątkowie już po raz siedemnasty odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka.

Zawody, w których wystartują zawodnicy z 17 klubów cieszą się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku Plaża w Pamiątkowie w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem dzięki młodym kajakarzom, którzy przybyli na wyścigi aż z 13 klubów sportowych, m.in. AZS AWF Poznań, UKS Błyskawica Rokietnica, MOSW Choszczno, KS Energetyk Poznań, UKS Kajak Trzcianka, KTW Kalisz, KS Posnania Poznań, MKK Viking Małowice, Oś AZS Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań, UKS Zalew Jerzykowo, UMKS Zryw Wolsztyn. W sumie odbyło się 35 wyścigów, w których wzięło udział ponad 300 zawodników. Nie zawiedli kibice, którzy przybyli nad pamiątkowskie jezioro, aby gorąco dopingować młodych sportowców.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe są znakomitą promocją gminy, a także popularyzacją kajakarstwa, nie tylko wyczynowego. Od 11 lat Ogólnopolskim Regatom towarzyszą Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym. Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem. Zeszłoroczny wyścig na kajakach turystycznych, o których mówiło się już od samego rana, zgromadził bardzo dużo publiczności, która niezwykle emocjonalnie dopingowała weteranów. W wyścigu rywalizowali amatorzy kajakarstwa, rodzice zawodników, trenerzy oraz miłośnicy turystyki kajakowej.

Dzięki Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamotuły, Staroście Powiatu Szamotulskiego, rodzicom zawodników, byłym zawodnikom UKS Pamiątkowo, mieszkańcom Pamiątkowa, którzy co roku włączają się w organizację zawodów, po raz kolejny mogą one odbyć się w sympatycznej atmosferze i na wysokim poziomie. Swoją obecnością, jak co roku, zapowiedziała p. Maria Kulczak, wdowa po zmarłym trenerze Andrzeju Kulczaku.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe XVII Memoriał Andrzeja Kulczaka są współfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Impreza towarzysząca Ogólnopolskim Regatom Kajakowym – XI Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym.

Program regat

Archiwa