Regaty Kajakowe Otwarcia Sezonu 2021 - Ogólnopolskie Regaty WZKaj, Ranking Młodzików i Dzieci - zmiana dystansu !

Regaty Kajakowe Otwarcia Sezonu 2021 - Ogólnopolskie Regaty WZKaj, Ranking Młodzików i Dzieci - zmiana dystansu !

Choć temperatury są jeszcze zimowe to już  na horyzoncie pojawia się wiosna a wraz z nią ... pierwsze regaty kajakowe.

Wielkopolski Związek Kajakowy serdecznie zaprasza na Otwarcie Sezonu - Ogólnopolskie Regaty WZKaj, Ranking Młodzików i Dzieci - regaty, które odbędą się w sobotę 10.04.2021 roku.

Organizator zapewnia, że zawody odbędą się w reżimie sanitarnym, czyli według zasad znanych z sezonu 2020.

Wyścigi rozgrywane będą na dystansie: 1000m dla mężczyzn kategorii senior, junior, junior młodsi oraz 500m dla kobiet kategorii senior, junior, junior młodszy oraz młodzików, dzieci i mastersi. Najmłodsi kanadyjkarze rywalizować będą na dystansie 200m.

Przez ostatnie lata regaty Otwarcia Sezonu były sprawdzianem, gdzie zawodnicy ścigali się startując co minutę każdy. W sezonie 2021 Prezes WZKaj Ireneusz Pracharczyk od pierwszych zawodów daje możliwość bezpośredniej rywalizacji zawodników w torze. Starty będą odbywały się z urządzeń startowych.

Na uwagę zasługuje system kwalifikacji stosowany podczas regat: przedbieg-finał. W kategorii dzieci rozgrywane będą wyścigi eliminacyjne i finały A natomiast w pozostałych kategoriach rozgrywane będą wyścigi eliminacyjne i finały - konkurencje K-1 i C-1 finały A, B i C, pozostałe konkurencje tylko finały A.

Termin zgłoszeń upływa 4 kwietnia. Już dzisiaj zachęcamy wszystkie kluby, nie tylko z wielkopolski, do udziału w regatach.

Więcej informacji można znaleźć w ZAPOWIEDZI

Otwarcie sezonu-Ogólnopolskie Regaty WZKaj 10.04.2021-ZAPOWIEDŹ _new new_500

JR