Spotkanie z Birgit Fischer

Spotkanie z Birgit Fischer

We wtorek 18 października o godz. 18.30 na Politechnice Poznańskiej na zaproszenie Izabeli Dylewskiej odbyło się spotkanie z Birgit Fischer - najbardziej utytułowaną kajakarką w historii Igrzysk Olimpijskich. Birgit Fischer wystąpiła w sześciu z nich od Moskwy w 1980 roku do Aten w 2004 roku, z każdych przywiozła co najmniej jeden medal. Na swoim koncie ma 12 medali igrzysk olimpijskich, w tym 8 złotych i 4 srebrne. Była również wielokrotną mistrzynią świata.
W spotkaniu udział wzięło wielu znakomitych gości: Pani Ewa Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, Tomasz Łodygowski - Rektor Politechniki Poznańskiej, Elżbieta Urbańczyk-Baumann, Agata Dziamska, Izabela Dylewska, Aneta Pastuszka-Konieczna, Tomasz Kryk, Kazimierz Niewitecki, Olgierd Światowiak, Szymon Ziółkowski. Organizatorem spotkania były Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijskie, Politechnika Poznańska i sekcja kajakowa AZS Politechnika.
Liczna grupa zawodników oraz trenerów miała zaszczyt oraz przyjemność zapoznać się z historią niemieckiej zawodniczki. Podczas spotkania Birgit Fischer została wyróżniona przez Urząd Miasta za promocję kajakarstwa oraz miasta Poznania, odebrała również gratulacje i odznaczenie z rąk Prezesa WZKaj - Ireneusza Pracharczyka.

f-kazimierz-seredynski-41 f-kazimierz-seredynski-43 f-kazimierz-seredynski-46 f-kazimierz-seredynski-52 f-kazimierz-seredynski-54 f-kazimierz-seredynski-63 f-kazimierz-seredynski-66 f-kazimierz-seredynski-99 f-kazimierz-seredynski-101 f-kazimierz-seredynski-103 f-kazimierz-seredynski-160 f-kazimierz-seredynski-175 img_5557