Srebro dla Mai w Mistrzostwach Europy

Pierwszy dzień rozgrywanych  w portugalskim Ponte de Lima Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym przyniósł ekipie trenera Mateusza Rynkiewicza srebrny medal. Druga w konkurencji C1 juniorek na dystansie 15,4 km przypłynęłaźródło facebook Polski Związek Kajakowy  Maja Szajdek. Polka do zwyciężczyni – Mathilde Troncin (Francja) straciła 2.34,73. Trzecia na mecie zameldowała się reprezentantka Hiszpanii – Andrea Vazquez. Maja zajęła również 2. miejsce, ale bez tytuły wicemistrzyni Europy w dodatkowym wyścigu na krótkim dystansie w kategorii seniorek tj. 3,6 km, w tym 3 okrążenia i 2 przenoski.

W konkurencji C1 juniorów 5. miejsce wywalczył Patryk Piotrowicz, a 6. miejsce Grzegorz Ludwiczak. 14 na metę w konkurencji K1 juniorów dopłynął fryderyk Fulko. W konkurencji C1 na krótkim dystansie tj. 3,6 km, w tym 3 okrążenia i 2 przenoski 8 miejsce zajął Jakub Bródka, a dwa miejsca dalej przypłynął Grzegorz Ludwiczak