Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za nami

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za nami

W niedzielę 11 stycznia w Galerii Malta w Poznaniu tradycyjnie już od kilku lat spotkali się ludzie sportu aby wspólnie zbierać finanse na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze zbierali wolontariusze ze Sztabu nr 434 przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu.

Skoro w akcję włączyli się sportowcy to musiała być również rywalizacja, ale ta zdrowa 🙂

Udało się i kolejny raz został pobity Rekord Polski  w maksymalnej ilości osób wiosłujących na dystansie 500 metrów na jednym ergometrze w ciągu 12 godzin. 257 osób wiosłując przez 12 godzin przepłynęło łącznie 128,341 m i jest to nowy oficjalny rekord.

A kogo mogliśmy spotkać podczas wiosłowania na ergometrach? Wiosłowali m.in. medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy: Michał Jeliński, Szymon Ziółkowski, Beata Mikołajczyk, Marek Łbik, Izabela Dylewska, Grzegorz Nowak, Kajetan Broniewski, Aneta Konieczna, Elżbieta Urbańczyk, Beata Lewicka-Płaczek oraz przedstawiciele władz samorządowych: Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Jakub Jędrzejewski (Zastępca Prezydenta Miasta Poznania) i Maciej Wituski (Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego). Specjalnie do Poznania zawitały również Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk, które wspólnie z trenerem Tomkiem Krykiem przyjechały ze zgrupowania w Jakuszycach aby wesprzeć akcję.Nie zabrakło również Poznaniaków, na których zawsze można liczyć podczas akcji charytatywnych.

Wszystkim dopingowała Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Pani Ewa Bąk.

Organizatorem imprezy byli: Maciej Młodzik, Izabela Dylewska, Kacper Czarnota.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

WOSP WOSP2 WOSP3 WOSP4 WOSP5