Wielkopolscy trenerzy – Marzena Wyszkowska

Wielkopolscy trenerzy – Marzena Wyszkowska

Przygoda ze sportem Marzeny Wyszkowskiej rozpoczęła się w 1984 roku, kiedy do SP 64 w Poznaniu przyszedł trener Waldemar Bucher zrobić nabór do sekcji kajakowej klubu sportowego Posnania. Pod jego okiem dwa lata później zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski Młodzików w K-4 w Białym Borze. W kolejnych latach trafiła pod skrzydła trenera Ireneusza Pracharczyka później Olgierda Światowiaka i co roku z Mistrzostw Polski przywoziła minimum jeden medal, a czasami nawet sześć. W swoim dorobku medalowym z zawodów międzynarodowych i krajowych ma około 120 medali. Od roku 1995 zaczęła trenować z Piotrem Lewandowiczem szykują się do maratonu. Efektem tej pracy były m.in. cztery medale:

  • Mistrzostwa Europy - brązowy (1997) i srebrny (1999)
  • Mistrzostwa Świata - srebrny (1999), brązowy (2002)

Od roku 2001 pracuje jako trener II klasy w klubie Posnania zajmując się grupami szkolenia wstępnego później juniorkami. W 2010 roku zmieniła klub na AZS-AWF Poznań i zajmuje się grupą młodzików i grupami szkolenia wstępnego. Jej wychowankowie, co roku zdobywają medale na Mistrzostwach Polski Młodzików i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Pracę trenerską łączy z pracą nauczyciela wychowania fizycznego i EDB w Technikum Energetycznym w Poznaniu, w którym pracuje od 2002 roku. W czasie wolnym propaguje sport wśród dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i udziela się jako wolontariusz przy organizacji zawodów lokalnych i rankingów dla dzieci i młodzików. W 2002 roku została odznaczona Złotą Odznaką Klubu Sportowego Posnania, a 2016 roku otrzymała od Polskiego Związku Kajakowego Brązowy Medal za Zasługi dla Polskiego Kajakarstwa.

Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi do KS AZS-AWF Poznań.

Telefon 606-894-295

Treningi odbywają się: wtorki, czwartki od 15:45, Soboty od 11:00, w niedzielę basen pływacki 9:15.