Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym, 21 Mistrzostw Polski Młodzików 28-31.07.2022r.

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym, 21 Mistrzostw Polski Młodzików 28-31.07.2022r.

W niedzielę 31 lipca zakończyły się regaty Mistrzostw Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym oraz 21 Mistrzostwa Polski Młodzików.
W Mistrzostwach Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym udział wzięło 148 zawodników z 45 klubów. W Mistrzostwach Polski Młodzików rywalizowało 343 zawodników z 54 klubów.

W imieniu WZKaj - organizatora regat, serdecznie gratulujemy i przedstawiamy wyniki regat:

Wyniki MPJ oraz MPM: 28VII_WYNIKI_Poznan_M

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW

C1 2000m M mł (13)
1. Maciej Cichocki - KKS Nowa Sól - 11:47.70
2. Bartosz Osiński - KST Włókniarz Chełmrza - 11:58.88
3. Maciej Falbanowski - KKS Nowa Sól - 12:37.37

C1 2000m M mł (14)
1. Tymotii Serhiichuk - OKSW Olsztyn - 10:30.29
2. Kacper Stanek - KS Warta Poznań - 10:48.90
3. Mateusz Augustyniak - KS AZS-AWF Gorzów - 11:00.97

C2 2000m M mł (13)
1. Bartosz Osiński, Antoni Poeplau - KST Włókniarz Chełmża
2. Brajan Owczarz, Szymon Knosala - KS Warta Poznań - 11:17.92
3. Wiktor Zaborowicz, Tomasz Szumski - KS AZS-AWF Gorzów - 12:13.28

C2 2000m M mł (14) 
1. Eryk Baczyński, Dominik Wasielewski - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 9:35.15
2. Kacper Stanek, Maurycy Rusiecki - KS Warta Poznań - 9:38.37
3. Oskar Dekowski, Radosław Rowinias - WTS Astoria Bydgoszcz - 9:50.53

C4 2000m M mł 
1. Eryk Baczyński, Piotr Hyszper, Krzysztof Stępień, Dominik Wasielewski - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 8:38.79
2. Kacper Bartol, Jakub Kaźmierczak, Oskar Dekowski, Radosław Rowinias - WTS Astoria Bydgoszcz - 8:56.48
3. Mieszko Brażewicz, Nikodem Jeżewski, Szymon Kuciak, Antoni Poeplau - KST Włókniarz Chełmża - 10:04.00

C1 2000m K mł (13)
1. Anna Silivanenko - KKS Nowa Sól - 12:19.08
2. Sandra Nowak - KS Warta Poznań - 12:47.92
3. Martyna Rassak - KS Warta Poznań - 13:03.01

C1 2000m K mł (14)
1. Amelia Turczyk - KKS Nowa Sól - 11:05.34
2. Maja Górksa - KST Włókniarz Chełmża - 11:19.92
3. Nikol Matnenko - UKS Dojlidy Białystok - 11:36.50

C2 2000m K mł (14)
1. Amelia Turczyk, Anna Silivanenko - KKS Nowa Sól - 11:13.28
2. Maja Górska, Zofia Ucińska - KST Włókniarz Chełmża - 11:26.40
3. Jalia Januszewska, Wiktoria Kośmider - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 12:06.60

C4 2000m K mł
1. Agata Kuźma, Oliwia Cieślik, Amelia Kluwak, Wanessa Kołb - KS AZS-AWF Gorzów - 11:05.02
2. Luiza Barszczewska, Pola bruszewska, Gabriela Szczędnowicz, Nikol Matnenko - UKS Dojlidy Białystok - 12:18.18
3. Zuzanna Dajewska, Kornelia Kuciak, Amelia Talarek, Zofia Ucińska - KST Włókniarz Chełmża - 12:38.30

K1 2000m M mł (13)
1. Maciej Bargiel - KS GPower Gorzów - 9:13.09
2. Bartosz Kulpa - KS GPower Gorzów - 9:15.03
3. Jakub Dera - UKS Zalew Jerzykowo - 9:35.29

K1 2000m M mł (14)
1. Paweł Szott - KS GPower Gorzów - 8:57.52
2. Mikołaj Kaźmierczak - UMKS Zryw Wolsztyn - 9:04.25
3. Mateusz Majza - UMKS Zryw Wolsztyn - 9:04.69

K2 2000m M mł (13)
1. Bartosz Klupa, Maciej Bargiel - KS GPower Gorzów - 8:44.76
2. Dominik Augustynek, Wikrot Gabryel - LTK Fala Lublin - 9:18.16
3. Dominik Kamecki, Kamil Kulma - UKS Silvant Kajak Elbląg - 9:23.95

K2 2000m M mł (14)
1. Mikołaj Kaźmierczak, Mateusz Majza - UMKS Zryw Wolsztyn - 8:37.18
2. Jakub Dera, Wiktor Klimkiewicz - UKS Zalew Jerzykowo - 8:48.53
3. Jakub Mańkowski, Anton Roslov - KS AZS-AWF Poznań - 8:53.25

K4 2000m M mł
1. Wojciech Domański, Natan Kociołek, Szymon Witkowski, Bartosz Witoszek - MKS Czechowice-Dziedzice - 7:33.22
2. Oskar Kocharyan, Oliwier Kocharyan, Michał Słowiński, Oskar Synówka - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 7:36.36
3. Dawid Janiak, Anton Roslov, Franciszek Matczak, Jakub Mańskowski - KS AZS-AWF Poznań - 7:38.58

K1 2000m K mł (13)
1. Zofia Maczkowska - MMKS Gdańskie Lwy - 10:17.00
2. Martyna Kowalska - UMKS Zryw Wolsztyn - 10:21.58
3. Gabriela Krawczyk - KS GPower Gorzów - 10:22.22

K1 2000m K mł (14)
1. Julia Piasecka - UKS Copal Trzcianka - 10:00.24
2. Sandra Zabel - UKS Kopernik Bydgoszcz - 10:09.89
3. Hanna Klisiewicz - KS GPower Gorzów - 10:20.78

K2 2000m K mł (13)
1. Zofia Maczkowska, Oliwia Adamczyk - MMKS Gdanskie Lwy - 9:55.96
2. Karina Mitręga, Amelia Wiśniewska - KS Energetyk Gryfino - 9:56.35
3. Kamila Chałat, Alevtyna Surhutanova - WKS AQUA ACTIVE Kędzierzyn-Koźle - 9:59.26

K2 2000m K mł (14)
1. Oliwia Ligman, Anastazja Michalska - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 8:55.29
2. Natalia Gruca, Zuzanna Cyrek - UKS Olimpijczyk Nowe Chechło - 8:56.37
3. Natalia Szczepaniak, Kinga Chojnacka - UMKS Zryw Wolsztyn - 8:56.84

K4 2000m K mł
1. Martyna Kowalska, Zuzanna Tomys, Natalia Szczepaniak, Kinga Chojnacka - UMKS Zryw Wolsztyn - 8:10.48
2. Zuzanna Cyrek, Natalia Gruca, Magdalena Przybyła, Kinga Widłok - UKS Olimpijczyk Nowe Chechło - 8:16.76
3. Wiktoria Radke, Oliwia Ligman, Maja Ściesińska, Aleksandra Zamachowska - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 8:17.46

Punktacja klubowa MPM: punktacja mł

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W KAJAKARSTWIE KLASYCZNYM

K1 200m M j - FINAŁ A
1. Danylo Skalenko KKW 1929 Kraków - 37.75
2. Nazar Datsyshyn WTS Astoria Bydgoszcz - 38.05
3. Kajetan Różalski - WTS Orzeł Wałcz - 38.38

K1 500m M j - FINAŁ A
1. Jarosław Kajdanek - KS Energatyk Poznań - 1:45.98
2. Krzysztof Jokiel - UMKS Zryw Wolsztyn - 1:47.51
3. Jakub Gawłowski - KS GPower Gorzów - 1:50.20

K1 1000m M j - FINAŁ A
1. Jarosław Kajdanek - KS Energatyk Poznań - 3:45.74
2. Jakub Gawłowski - KS GPower Gorzów - 3:51.79
3. Krystian Błoński - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 3:53.48

K1 5000m M j
1. Jarosław Kajdanek - KS Energatyk Poznań - 21:40.56
Aleksander Woronkiewicz - KS AZS-AWF Poznań - 21:53.97
3. Wojciech Mielnik - MOSM Tychy - 22:00.52

K2 200m M j - FINAŁ A
1. Michał Szubert, Sylwester Welzandt - KS Energetyk Gryfino - 35.81
2. Tomasz Burko, Wojciech Ratajczak - KS Admira Gorzów - 35.86
3. Mikołaj Mermela, Marcin Opielewicz - KS AZS-AWF Poznań - 36.07

K2 500m M j - FINAŁ A
1. Krystian Błoński, Paweł Słowiński - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 1:40.87
2. Tomasz Burko, Wojciech Ratajczak - KS Admira Gorzów - 1:41.46
3. Kacepr Konieczny, Mateusz Pietrzak - KS Posnania Poznań - 1:42.93

K2 1000m M j - FINAŁ A
1. Kacper Jastrząb, Krzystof Jokiel - UMKS Zryw Wolsztyn - 3:30.57
2. Jakub Gaszak, Paweł Słowiński - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 3:30.61
3. Tomasz Burko, Wojciech Ratajczak - KS Admira Gorzów - 3:32.33

K2 5000m M j
1. Kacper Kaszuba, Aleksander Zieliński - KS AZS-AWF Poznań - 20:34.62
2. Adam Mańkowski, Jak Wiśniewski - KS AZS- AWF Poznań - 20:39.27
3. Artur Wojciechowski, Sylwester Welzandt - KS Energetyk Gryfino - 20:46.57

K4 500m M j - FINAŁ
1. Krystian Błoński, Jakub Gaszak, Paweł Słowiński, Kacper Kowalski - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 1:34.52
2. Wiktor Walkowiak, Kacper Konieczny, Mateusz Pietrzak, Nicholas Scibilia - KS Posnania Poznań - 1:35.84
3. Mikołaj Mermela, Igor Wyszkowski, Aleksander Woronkiewicz, Aleksander Zieliński - KS AZS-AWF Poznań - 1:36.80

K4 1000m M j - FINAŁ
1. Artur Wojciechowski, Oskar Kościkiewicz, Sylwester Welzandt, Michał Szubert - KS Energetyk Gryfino - 3:18.28
2. Kacper Kaszuba, Marcin Opielewicz, Michał Rechul, Aleksander Zieliński - KS AZS-AWF Poznań - 3:19.10
3. Nazar Bilous, Nikita Karnaukhov, Oliwier Kulka, Artem Mahrynchuk - MKS Czechowice-Dziedzice - 3:21.91

C1 200m M j - FINAŁ A
1. Kacper Sieradzan - KS Wiskord Szczecin - 43.52
2. Kyrylo Tessman - UKS Dojlidy Białystok - 45.07
3. Kacper Filipczak - KS Posnania Poznań - 45.36

C1 500m M j - FINAŁ A
1. Kacper Sieradzan - KS Wiskord Szczecin - 2:02.99
2. Jakub Forc - WTS Astoria Bydgoszcz - 2:06.37
3. Robert Chirilenco - KS AZS-AWF Poznań - 2:06.79

C1 1000m M j - FINAŁ A
1. Kacper Sieradzan - KS Wiskord Szczecin - 4:13.07
2. Piotr Kujawa - KS AZS-AWF Poznań - 4:23.27
3. Jakub Forc - WTS Astoria Bydgoszcz - 4:23.66

C1 5000m M j
1. Jakub Forc - WTS Astoria Bydgoszcz - 25:30.76
2. Kacper Filipczak - KS Posnania Poznań - 25:34.59
3. Bartosz Wizner - MKS Czechowice-Dziedzice - 25:40.02

C2 500m M j - FINAŁ
1. Piotr Kujawa, Eryk Soenke - KS AZS-AWF Poznań - 2:02.80
2. Sviatoslav Shnayder, Kacper Kuczyński - KS Wiskord Szczecin - 2:05.39
3. Jakub Gniot, Szymon Sobczak - KS Posnania Poznań - 2:05.43

C2 1000m M j - FINAŁ
1. Robert Chirilenco, Eryk Soenke - KS AZS-AWF Poznań - 4:05.62
2. Jakub Gniot, Szymon Sobczak - KS Posnania Poznań - 4:06.58
3. Mykola Kulyk, Jakub Nowicki - KS Posnania Poznań - 4:18.48

K1 200m K j - FINAŁ A
1. Joanna Kurpan - KKW 1929 Kraków - 44.81
1. Aleksandra Dąbrowska - UKS Dojlidy Białystok - 44.81
3. Olena Hryhorieva - MKS Czechowice-Dziedzice - 45.93

K1 500m K j - FINAŁ A
1. Martyna Jaskólska - UKS Kopernik Bydgoszcz - 2:11.06
2. Zuzanna Błażejczak - KK Jezioro Tarnobrzeg - 2:12.52
3. Joanna Kurpan - KKW 1929 Kraków - 2:13.64

K1 1000m K j - FINAŁ A
1. Zuzanna Błażejczak - KK Jezioro Tarnobrzeg - 4:16.69
2. Martyna Jaskólska - UKS Kopernik Bydgoszcz - 4:17.90
3. Dominika Hewig - UKS Olimpijczyk Nowe Chechło - 4:25.83

K1 5000m K j
1. Zuzanna Błażejczak - KK Jezioro Tarnobrzeg - 23:27.07
2. Julia Czech - MKS Czechowice-Dziedzice - 24:12.78
3. Matylda Kubiak - KS Warta Poznań - 24:17.66

K2 500m K j - FINAŁ
1. Olena Hryhorieva, Khrystyna Mahyr - MKS Czechowice-Dziedzice - 2:00.81
2. Oliwia Kubis, Amelia Ludwiczak - KS AZS-AWF Poznań - 2:03.49
3. Julia Czech, Natalia Grzechnik - MKS Czechowice-Dziedzice - 2:05.01

K2 1000m K j - FINAŁ
1. Olena Hryhorieva, Khrystyna Mahyr - MKS Czechowice-Dziedzice - 4:08.59
2. Oliwia Kubis, Aleksandra Szymczak - KS AZS-AWF Poznań - 4:13.11
3. Oliwia Klemczak, Oliwia Szorcz - KS Energetyk Poznań - 4:16.85

K2 5000m K j 
1. Amelia Ludwiczak, Aleksandra Szymczyk - KS AZS-AWF Poznań - 23:08.96
2. Zuzanna Ługowska, Julia Seliwańska - KS GPower Gorzów - 23:30.11
3. Oliwia Klemczak, Oliwia Szorcz - KS Energetyk Poznań - 24.14.09

C1 200m K j - FINAŁ
1. Patrycja Szymańska - KS AZS-AWF Poznań - 53.42
2. Karolina Seydlewicz - KS Posnania Poznań - 53.70
3. Oliwia Kordalska - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 53.90

C1 500m K j - FINAŁ
1. Oliwia Kordalska - CWZS Zawisza Bydgoszcz - 2:37.65
2. Patrycja Szymańska - KS AZS-AWF Poznań - 2:38.00
3. Karolina Seydlewicz - KS Posnania Poznań - 2:42.68

C1 5000m K j 
1. Julia Tarasiuk - SKS Cresovia Białystok - 29.51.31
2. Martyna Mika - KS Wiskord Szczecin - 30:29.17
3. Bernadeta Glabus - KS Warta Poznań - 32.53.11

C2 500m K j - FINAŁ
1. Marta Brzezińska, Karolina Seydlewicz - KS Posnania Poznań - 2:35.25
2. Partycja Goździewska, Patrycja Szymańska - KS AZS-AWF Poznań - 2:35.26
3. Zuzanna Dudek, Martyna MIka - KS Wiskord Szczecin - 2:40.37

 

Punktacja klubowa MPJ: punktacja j

 

Kontakt

Wielkopolski Związek Kajakowy

  • ul. Starołęcka 36
    61-361 POZNAŃ
  • wzkaj@wp.pl
    biuro@wzkaj.poznan.pl
  • Numer konta bankowego związku
    86 1020 4027 0000 1602 1156 9524

Biuro

  • ul. Starołęcka 36
    61-361 POZNAŃ

Wyszukaj

Copyright © 2021 All Rights Reserved. Created by AiO