Złoty Bartek. 4 medale dla Polski na Mistrzostwach Świata!

4 medale zdobyli polscy kajakarze w zakończonych wczoraj w bułgarskim Plovdiv Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie. Złoty medal w konkurencji K1 200m juniorów wywalczył Bartosz Grabowski. Polak był bezkonkurencyjny wyprzedzając na mecie o 0,4 sekundy Słowaka Matusa Jedinaka i o 0,5 sekundy Niemca Toma Maassena.

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

Srebrny medal zawisł na szyi Dominiki Włodarczyk, Klaudii Cyrulewskiej, Małgorzaty Puławskiej i Martyny Klatt. Polska młodzieżowa czwórka startująca na dystansie 500 przegrała jedynie z osadą węgierską. Podium uzupełniły zawodniczki z Rosji. Na drugi miejscu podium stanęła również Dorota Borowska, która w finale przegrała z zawodniczką z Kanady zaledwie o 0,04 sekundy. Po brąz popłynęła Białorusinka. Borowska dołożyła brąz w osadzie C2 500m w której płynęła wraz z Sylwią Szczerbińską. Polki na półmetku prowadziły jednak na finiszu dały się wyprzedzić osadzie Białorusi i Uzbekistanu. Pozostałe miejsca biało-czerwonych osad w finałach A: