Złoty i brązowy medal kanadyjkarzy w Pucharze Świata

Złoto w C2 1000m Vincenta Słomińskiego i Mateusza Kamińskiego oraz brąz w C1 1000m Tomasza Kaczora. Takim wynikiem zakończył się dla polskich zawodników Puchar Świata w kajakarstwie, który w miniony weekend odbył się w węgierskim Szeged.

źródło facebook Vincent Słomiński

Słomiński i Kamiński w sobotę zwyciężyli w olimpijskiej konkurencji C2 1000 m. Natomiast w niedzielę na dystansie o połowę krótszym przypłynęli za Rosjanami, Ukraińcami i Hiszpanami. Do miejsca na podium. zabrakło im zaledwie 0,18 sekundy

Po brązowy medal w C1 1000m sięgnął Tomasz Kaczor, którego wyprzedził jedynie Czech Martin Fuksa oraz Brazylijczyk Isaquias Queiroz Dos Santos.

źródło facebook Tomasz Kaczor

Wśród kajakarzy najlepszy występ zanotował Denis Ambroziak (KSC Olsztyn), który na olimpijskim dystansie K1 200 m był ósmy.

Na podium zabrakło żeńskich osad. Marta Walczykiewicz. na swoim koronnym dystansie K1 200 m była szósta i straciła do zwyciężczyni wyścigu Węgierki Dory Lucz blisko 0,9 s. Również szósta w K1 500 była Beata Mikołajczyk (dziewiąta była Anna Puławska). W K1 1000m na dziewiątej pozycji uplasowała się Martyna Lisiecka. W K2 200 m Julia Lis i Karolina Markiewicz były ósme, a Justyna Iskrzycka z Pauliną Paszek dziewiąte. Na dziewiątym miejscu uplasowały się również kanadyjkarki (C2 1000m) - Sylwia Szczerbinska i Iwona Czarnecka

Za tydzień w Belgradzie rozegrana zostanie ostatnia, trzecia edycja tegorocznego PŚ.