Znamy wyniki Poznańskich Dragonów i 3. Poznań Canoe Challenge

Znamy wyniki Poznańskich Dragonów i 3. Poznań Canoe Challenge

Ponad 700 uczestników, zacięta rywalizacja na torze i gorąca atmosfera na trybunach. Tak w skrócie można opisać zawody, które dziś, 27 maja odbyły się na poznańskiej Malcie.

Poznańskie Dragony 2017, zdj. Tomasz Szwajkowski

Na początku 49 łodzi (98 uczestników) wystartowało jednocześnie w 3. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwach w kajakarstwie turystycznym skierowanych dla pełnoletnich amatorów.

3. Poznań Canoe Challenge, zdj. Tomasz Szwajkowski

Uczestnicy mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km. Osady mogły być dobrane dowolnie – nie było podziału na wiek i płeć. Mimo, że na podium tradycyjnie mogły stanąć tylko 3 osady:

3. Poznań Canoe Challenge, zdj. Tomasz Szwajkowski

 1. Marcin Stachowiak/ Maciej Kasprzak - 31:21,23
 2. Tomasz Preiss/ Błażej Andrzejewski - 31:27,63
 3. Bartlomiej Wodzik/ Maciej Wodzik - 31:33,41

Wyniki 3. Poznań Canoe Challenge

to tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy dlatego każdy uczestnik otrzymał medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Po rywalizacji kajakarzy na tor wypłynęły smocze łodzie – uczestnicy IX edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach. Impreza miała na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartowali uczniowie nie tylko poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych ale również 2 szkoły z Gdańska.

W tegorocznej edycji wzięło udział 37 osad - około 400 młodych adeptów sportu.

Poznańskie Dragony 2017, zdj. Tomasz Szwajkowski

W rywalizacji Szkół Podstawowych zwyciężyły:

 1. SP 6 Poznań
 2. SP 65 Gdańsk
 3. SP 21 Poznań

Najlepsi w rywalizacji gimnazjalistów najlepsi okazali się;

 1. Zespół Szkół w Jerzykowie
 2. GM 2 Luboń
 3. ZSMS Poznań 2

Wyniki Mistrzostwa Szkół Poznanskie Dragony 2017

Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o medale na trybunach odbywał się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Po zaciętej rywalizacji i dopingu, której nie powstydziłyby się największe widowiska sportowe ostatecznie przyznano dwie główne nagrody – Gimnazjum nr 2 w Luboniu i Gimnazjum nr 44 w Poznaniu. 

Ostatnią imprezą a jednocześnie nowością były rozgrywane Mistrzostwa w smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji. Warto zaznaczyć, że w zawodach wzięły udział osady z całej Polski, które rywalizowały w 3 kategoriach:

Poznańskie Dragony 2017, zdj. Tomasz Szwajkowski

FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji

 1. AWF Poznań
 2. Master Canoe Klub
 3. VW Caddy Crew

SPORT (osady klubowe) – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)

 1. Amber Szczecin
 2. MMKS Gdańsk
 3. Sztumskie Smoki

Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

 1. Gdańskie Lwy
 2. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
 3. Słodki Smok

Wyniki Poznańskie Dragony 2017

W imprezie wzięli udział również goście oficjalni: Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Pan Tomasz Lewandowski, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Pan Grzegorz Ganowicz, Dyrektor Wydziału Sportu Pani Ewa Bąk; Radni Miasta Poznania: Lidia Dudziak, Adam Pawlik, Zbyszko Górny, Tomasz Lipiński, Michał Grześ i 5 medalistów Olimpijskich: Natalia Madaj, Maciej Freimut, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Marek Łbik.

 

Mając na celu przygotowanie dzieci do zbliżających się wakacji letnich drużyna ratownicza WOPR AQUAPOS Posnania-Malta zademonstrowała sprzęt oraz techniki, które miały na celu pokazać jak ratować osoby które mogły stracić przytomność, zasłabły lub potrzebują pomocy w wodzie.