Znamy wyniki zawodów smoczych łodzi na basenie

Znamy wyniki zawodów smoczych łodzi na basenie

Emocje, rywalizacja i dobra zabawa to określenia, które najczęściej padały z ust uczestników I Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Smoczych Łodzi na basenie, które dziś w sobotę 18 marca odbyły się w Aquaparku Tarnowskie Termy. Organizatorem imprezy była Gmina Tarnowo Podgórne z Panem Wójtem Tadeuszem Czajką na czele oraz Wielkopolski Związek Kajakowy. Mistrzostwa odbyły się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W zawodach wystartowało ponad 30 osad z całej Polski oraz niemieckiego klubu ZOO CENTER DRAGONS. Mistrzostwa polegały na przepchnięciu drużyny przeciwnej, która siedziała w tej samej smoczej łodzi.

zdj. Lidia Rzepczyńska

Celem imprezy była popularyzacja sportów wodnych i zdrowego stylu życia w każdym wieku. Dlatego na łodzie wsiedli zarówno weterani i zawodowcy tego sportu jak i uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem wodnym.

W samo południe natomiast odbyła się uroczystość oficjalnego uhonorowania trzy krotnej medalistki Igrzysk Olimpijskiej, wielokrotnej medalistki mistrzostw

zdj. Lidia Rzepczyńska

świata i Mistrzostw Europy. Aneta Konieczna (Pastuszka) bo o niej mowa odebrała z rąk: władz WZKaj reprezentowanych przez Prezesa Ireneusza Pracharczyka i Wiceprezesa Agatę Dziamską, Panią Prezes Tarnowskich Term Anitę Stellmaszyk, kluby: KTW Kalisz, Posnania Poznań, KS Warta Poznań, UKS Rokietnica, UKS Szpaki, Politechnika Poznań oraz przyjaciół podziękowania za wieloletnią pracę i wspaniałe osiągnięcia, które wywalczyła na przestrzeni kilku lat swojej kariery zawodniczej.

zdj. Lidia Rzepczyńska

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii w rywalizacji smoczych łodzi:

Szkoła Podstawowa:
1 SP nr 14 Poznań
2 Zespół Szkół nr 1 Choszczno
3 SP nr 14 Poznań
Gimnazjum:
1 Zespół Szkół nr 1 Choszczno
2 Zespół Szkół nr 1 Choszczno

zdj. Lidia Rzepczyńska

Junior Sport Młodsi
1 Szpaki Poznań
2 Rokietnica
Junior Sport Starsi
1 Rokietnica
2 Polibuda Poznań
3 WTW Kalisz
Women
1 KS Przygoda Gdańsk
2 Spójnia Warszawa
3 Drako Wałcz

zdj. Lidia Rzepczyńska

Open
1 Spójnia Warszawa
2 ZOO Center Niemcy
3 Kogeneracja Wrocław
MIX
1 KS Przygoda Gdańsk
2 Spójnia Warszawa
3 Amber Szczecin

Archiwa