ICF Mistrzostwa Świata juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie, 3-6 wrzesień 2021

ICF Mistrzostwa Świata juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie, 3-6 wrzesień 2021

3-6 września 2021 roku w miejscowości Montemor-o-Velho w Portugalii odbyły się ICF Mistrzostwa Świata juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie.

Skład reprezentacji Polski prezentował się następująco:

JUNIORZY

Kadra trenerska:

  1. Michał Gastkiewicz Kierownik Ekipy
  2. Piotr Pilarski Trener
  3. Zbigniew Kowalczuk Trener
  4. Andrzej Kamiński Trener
  5. Sławomir Maroński Trener
  6. Szymon Konieczny Fizjoterapeuta

Zawodnicy:

  1. Martyna Szkodzińska KST WŁÓKNIARZ Chełmża
  2. Magdalena Szczęsna KK JEZIORO Tarnobrzeg
  3. Julia Krajewska KS SPÓJNIA Warszawa
  4. Oliwia Majewska UKS SOKOLIK Czernin
  5. Weronika Marczewska UKS KOPERNIK Bydgoszcz
  6. Natalia Kurpan KKW 1929 Kraków
  7. Jan Paszek MKS Czechowice Dziedzice
  8. Paweł Krause UKS SILVANT KAJAK Elbląg
  9. Antoni Łapczyński KST WŁÓKNIARZ Chełmża
  10. Igor Komorowski UKS SILVANT KAJAK Elbląg
  11. Jarosław Kajdanek KS ENERGETYK ENEA Poznań
  12. Jakub Gawłowski G’POWER Gorzów Wlkp.
  13. Luiza Fechner KS POSNANIA
  14. Amelia Braun CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  15. Karolina Seydlewicz KS POSNANIA Poznań
  16. Kaja Lach KS CRESOVIA Białystok
  17. Damian Sadowski CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  18. Kacper Sieradzan KS WISKORD Szczecin
  19. Juliusz Kitewski CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  20. Gracjan Michalak KKS Nowa Sól
  21. Michał Szajdek OKSW Olsztyn

 

U23 – MŁODZIEŻOWCY

Kadra trenerska:

  1. Maciej Juhnke Trener
  2. Robert Włodarczyk Trener
  3. Michał Brzuchalski Trener
  4. Ryszard Hoppe Trener
  5. Witold Słomko Fizjoterapeuta
  6. Andrzej Rakowski Lekarz

Zawodnicy:

  1. Julia Olszewska AZS AWF Gorzów Wlkp.
  2. Sandra Ostrowska CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  3. Martyna Klatt KS ENERGETYK Poznań
  4. Klaudia Cyrulewska KS Energetyk Poznań
  5. Adrianna Kąkol KKW 1929 Kraków
  6. Julia Górska CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  7. Katarzyna Kołodziejczyk CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  8. Katarzyna Szperkiewicz AZS AWF Poznań
  9. Julia Walczak OKSW Olsztyn
  10. Aleksandra Jacewicz AZS KU PO Opole
  11. Jakub Stepun AZS AWF Poznań
  12. Przemysław Rojek UKS SILVANT KAJAK Elbląg
  13. Jakub Śliwa CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  14. Przemysław Korsak G’POWER Gorzów Wlkp.
  15. Filip Weckwert KS POSNANIA Poznań
  16. Wojciech Tracz KS POSNANIA Poznań
  17. Bartosz Grabowski OKSW Olsztyn
  18. Jakub Michalski KS POSNANIA Poznań
  19. Norman Zezula CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  20. Sebastian Aleksandrowicz CWZS ZAWISZA Bydgoszcz
  21. Oleksyi Koliadych KS ADMIRA Gorzów Wlkp.
  22. Adrian Klos ASTORIA Bydgoszcz

 

Medale dla Polski zdobyli:

C1 U23 Kobiet 500m - 2 miejsce – Katarzyna Szperkiewicz

       

C1 U23 Kobiet 200m - 3 miejsce – Katarzyna Szperkiewicz

       

K1 U23 Kobiet 200m – 2 miejsce – Katarzyna Kołodziejczyk

   

K1 U23 Mężczyzn 200m – 1 miejsce – Jakub Stepun

K2 U23 Kobiet 200m – 3 miejsce – Katarzyna Kołodziejczyk, Adrianna Kąkol

   

K4 U23 Mężczyzn 500m – 2 miejsce – Jakub Michalski, Bartosz Grabowski, Wojciech Tracz, Przemysław Korsak

       

C2 U23 Mix 500m – 2 miejsce – Aleksandra Jacewicz, Oleksii Koliadych

   

Jako jedyny złoty medal zdobył Jakub Stepun reprezentujący AZS AWF Poznań. 20latek z Trzcianki podobnie jak podczas czerwcowych Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w Poznaniu, nie dał szans rywalom wygrywając o całą długość łodzi.

 

       

       

 

Gwiazdą reprezentacji była Katarzyna Szperkiewicz, która udowodniła, że nadal znajduje się w wysokiej formie zdobywając 2 medale: na 500m oraz na 200m.

 

 

 

Choć juniorzy nie zdobyli żadnego medalu to kadra pokazała, że i oni w przyszłości będą stawać na podium. Zawodnicy z wielkopolski zdobyli:

C2 Juniorek Kobiet 500m – 6 miejsce - Karolina Seydlewicz, Luiza Fechner

C2 Juniorek Kobiet 200m - 7 miejsce - Luiza Fechner, Kaja Lach

C4 Juniorek Kobiet 500m – 7 miejsce – Amelia Braun, Karolina Seydlewicz, Luiza Fechner, Kaja Lach

K1 Juniorów Mężczyzn 500m – 9 miejsce – Jarosław Kajdanek

K1 Juniorów Mężczyzn 200m – Finał B 2 miejsce – Jarosław Kajdanek

 

Polska miała również swoją reprezentację w składzie komisji sędziowskiej. Podczas regat Jolanta Rzepka pełniła funkcję Zastępcy Sędziego Głównego regat, będąc jednocześnie w składzie Komitetu Zawodów.

 

   

 

Kolejne regaty ICF Mistrzostw Świata Juniorów i U23-młodzieżowców odbędą się w miejscowości Szeged, Węgry w terminie 28-31 Lipca 2022 roku.

 

PEŁNE WYNIKI

 

JR

Kontakt

Wielkopolski Związek Kajakowy

  • ul. Starołęcka 36
    61-361 POZNAŃ
  • wzkaj@wp.pl
    biuro@wzkaj.poznan.pl
  • Numer konta bankowego związku
    86 1020 4027 0000 1602 1156 9524

Biuro

  • ul. Starołęcka 36
    61-361 POZNAŃ

Wyszukaj

Copyright © 2021 All Rights Reserved. Created by AiO