Zmarł Stanisław Zwierzchowski

Zmarł Stanisław Zwierzchowski

Z przykrością informujemy, że dziś odszedł od nas zasłużony dla rodziny kajakowej Stanisław Zwierzchowski. Urodzony 30 kwietnia 1936 r. w Poznaniu kajakarz, trener, sędzia sportowy i społecznik. Swą przygodę ze sportem rozpoczął w 1951 r. w KS „Budowlani” w Poznaniu. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął długoletnią i owocną pracę trenerską a potem społeczną. Wychował wielu mistrzów sportowych takich jak: Ireneusz Pracharczyk, Jerzy Malujdy, Bogdan Kowalski, Roman Światłowski, Piotr Pawłowski, Eugeniusz Węckowski oraz Halina Hajdasz i Barbara Złotowska. To on m.in. postawił barak przy ul. Przystań w Poznaniu dla klubu „Budowlani”. Pracując z młodzieżą równolegle był sędzią sportowym najwyższego szczebla. W przeszłości pełnił także m.in. funkcję Wiceprezesa Sportowego OZK WFS oraz Przewodniczącego Rady Trenerów OPZK oraz członka Komisji Klasyfikacji, Komisji Dyscyplinarnej i Sędziowskiej OPZK.

Za swoją działalność na rzecz sportu otrzymał m.in. odznaczenia państwowe: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (1984) oraz Złoty Krzyż Zasługi (1974).

W 2016 roku Pan Stanisław Zwierzchowski otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Poznania odznaczenie dla Superseniora poznańskiego sportu.

Msza pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 8.00 w Kościele Św. Stanisława Kostki, na poznańśkich Winiarach.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 12.30 na cmentarzu Junikowo w Poznaniu.